15 Yıl Aradan Sonra Diana Ross Yeni Albümle Dönüyor

15 Yıl Aradan Sonra Diana Ross Yeni Albümle Dönüyor

 

Pop müziğin efsaneleşmiş ismi 77 yaşındaki Amerikalı şarkıcı Diana Ross’un 13 parçadan oluşan yeni albümü piyasaya çıktı. En son 2016 yılında yayınlanan “I Love You” albümü ile hayranlarının karşısına çıkan Diana Ross şimdilerde konser hazırlıkları yapıyor.

 

Amerikalı müzik şirketi Decca Record tarafından piyasaya sürülen Diana Ross’un yeni albümü “Thank You” ismini taşıyor. Usta şarkıcı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla şarkılarının dinleyicilerine hediyesi olduğunu belirtti ve böylesine ihtişamlı bir müziği icra etme fırsatı bulduğundan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Geçtiğimiz Haziran ayında albüme adına veren “Thank You” isimli single’ı yayınlayan Ross, hayranları tarafından oldukça ilgiyle karşılanmıştı. Pop müziğin bir ikonu haline gelen Ross, “Thak You” albümünde Jimmy Napes, Tayla Parx, Troy Miller, Jack Antonoff gibi isimlerle çalıştı. Kendi evinde kurduğu stüdyoda şarkılarını kaydeden Ross, 2022 yılı itibariyle turnelere çıkmaya hazırlanıyor.

 

Diana Ross’un yeni albümü “Thank You”da yer alan şarkıların listesi;

 1. Thank You
 2. If The World Just Danced
 3. All is Well
 4. In Your Heart
 5. Just in Case
 6. The Answers Always Love
 7. Let’s Do It
 8. I Still Believe
 9. Count on Me
 10. Tomorrow
 11. Beatiful Love
 12. Time to Call
 13. Come Together

Diana Ross kimdir?

26 Mart 1944 yılında Amerika’nın Alabama eyaletinde dünyaya gelen Diana Ross, 14 yaşındayken ailesi ile birlikte Michigan eyaletine bağlı Detroit’e taşındı. Burada yerel topluluklar oluşturup müzik yapmaya başlayan Ross kariyeri boyunca şarkıcı, oyuncu ve müzik yapımcısı olarak çalıştı.

 

Albümleri 100 milyondan fazla satan Diana Ross, ünlü İngiliz grup Beatles’dan sonra en çok satan ikinci albüme sahip oldu. Pop, R&B, soul, caz ve disko türlerinde müzik yaparken, televizyon ve sinema dünyasının içerisinde de yer aldı. 1964 ile 2022 yıları arasında aralarında Amerika’nın ünlü müzikali olan Wiz’in de yer aldığı 6 sinema filminde rol aldı. 1972 yılında yayınlanan Lady Sings the Blues filmi ile Oscar adayı gösterildi.

 

Micheal Jackson 1987 yılında “Bad” isimli albümüyle birlikte Diana Ross’a atfettiği “Dirty Diana” parçasını yayınladı.