3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali Başlıyor

3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali Başlıyor

 

Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) tarafından bu sene 3. Kez düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nde pek çok ünlü isim Trakyalı müzik severler için sahneye çıkacak. Bu yıl 16 – 19 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek festival 2019 yılından bu yana devam ediyor. Edirne’de gerçekleşecek olan festival kapsamında bir de resim sergisi yer alıyor. İşte detaylar…

 

3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali, 16 – 19 Aralık tarihleri arasında halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Festival Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (TRAKSEV) yanı sıra Trakya Üniversitesi, Edirne Belediyesi, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile hazırlandı.

 

Festivalin açılışı tarihi bir yapı olan Edirne Büyük Sinagogu’nda “Yerden Göğe” isimli resim sergisi ile yapılacak. 16 Aralık 2021 tarihinde saat 18.00’de yapılacak açılışta katılımcılar akademisyen ve ressam olan Şaban Tuncer’in resim sergisini gezebilecekler. Tuncer’in festivale özel seçkisinden oluşan resimleri 3 gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

Festivalin açılış konseri ise yeni Edirne Büyük Sinagogu’nda gerçekleşecek. Saat 19.00’da başlayacak konserde Anıl Şallıel & 166 Days Balkan Jazz Project sahne alacak. Türkiye’nin en yetenekli saksafoncularından olan Şallıel, dinleyenlere müthiş müzik şöleni sunacak.

 

 

Festivalin ikinci gününde (17 Aralık) İncesaz saat 20.00’de Edirne Büyük Sinagogu’nda sahne alacak. Akın Aral, Murat Aydemir, Cengiz Onural, Türker Çolak, Volkan Hürsever, Taner Sayacıoğlu, Emre Erdal, Bora Ebeoğlu ve Ezgi Köker’den oluşan grup daha çok ünlü dizi ve filmler için yaptıkları müziklerle tanınıyor. Oldukça özgün bir tarza sahip grubun 1999 – 2017 yılları arasında yayınladıkları 10 albümleri bulunuyor.

 

18 Aralık 2021 tarihinde ise sahneye Öykü Gürman çıkacak. Konser Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de gerçekleşecek. Türk pop ve flamenko şarkıcısı olan Gürman 2007 yılından bu yana müzik dünyasının içerisinde yer alıyor. “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınan Gürman’ın yayınladığı 2 bireysel albümü ve 7 teklisi var. Ayrıca Öykü ve Berk olarak yayınladıkları 2 albümü daha bulunuyor.

 

 

Festivalin kapanış gecesi olan 19 Aralık’ta ise sahneye Candan Erçetin çıkacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de gerçekleşecek konserde Erçetin’e Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası ve Serkan Çağrı eşlik edecek.