Adamlar 4 Şarkıdan Oluşan Yeni EP İle Geri Döndü

Adamlar 4 Şarkıdan Oluşan Yeni EP İle Geri Döndü

 

Son olarak Garaj Müzik etiketiyle 2019 yılında piyasaya sürdükleri “Dünya Günlükleri” isimli albümle sevenlerinin karşısına çıkan Adamlar, yeni bir EP ile geri dönüyor. Aynı zamanda adamların ilk EP’si olan “Harekete Kimse Mani Olamaz” 4 parçadan oluşuyor.

 

Son yılların en sevilen rock müzik gruplarından olan Adamlar yeni EP’leri ile hayranlarını sevindirdi. Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Adamlar’ın yeniden müzik dünyasına geri dönmesi büyük ilgiyle karşılandı.

 

Adamlar “Harekete Kimse Mani Olamaz” isimli EP’leri ile müzik tarzlarında küçük değişiklikler yaptı. Çoğunlukla alternatif rock müziği dark sound ile birleştiren ve rap vokale yakın bir tarzın eşlik ettiği parçalar üreten Adamlar, bu defa elektronik seslere daha fazla yer verdi.

 

 

Sony Müzik etiketiyle çıkan Harekete Kimse Mani Olamaz EP’si “Dal, İnsanlık Hali, İçimizdeki Canavarlar ve Gelir Geçer” isimli dört şarkıdan oluşuyor. Gerek sözleri gerekse de müzikleriyle psikedelik bir atmosfer yaratan adamlar ilham aldıkları fikri; “Kendini yenileyerek dönüşmek bu hayatın bitmeyen yolculuğu…” ifadesiyle özetledi.

 

4 parçadan oluşan EP yakın zamanda çıkarmayı planladıkları albümün yalnızca ilk kısmı. Adamlar aynı zamanda albümün çıkış parçası olan Dal için bir de video klip çekti. Video paylaşım platformlarından ulaşılabilen klibin yönetmen koltuğunda ise Burak Kolcu yer aldı.

 

 

Adamlar kimdir?

Adamlar 2012 yılında kurulan, İstanbul çıkışlı bir alternatif rock müzik grubudur. Şarkıları rock and roll, indie rock, blues ve rap gibi pek çok farklı türü bir arada sunar.

 

Şimdiye kadar pek çok isim değiştiren grubun 2021 yılı itibariyle son kadrosunda Tolga Akdoğan (vokal ve gitar), Berkan Tilavel (bateri), Gürhan Öğütücü (gitar) ve Berat İşçioğlu (bas gitar) yer alıyor.

 

“Halimden Konan Anlar” ismiyle kurulan grup, parçalarını ilk olarak internet ortamında paylaşarak adını duyurdu. İsmini Adamlar olarak değiştirdikten sonra 2014 yılında çıkardıkları “Eski Dostum Tankla Gelmiş” albümleri ile Türkiye’de post – rock yapan sayılı gruplar arasına girdi.

 

İlk albümünden sonra adını geniş bir kitleye duyuran grup pek çok şehirde konserler verdi. 2016 yılında “Rüyalarda Buruşmuşuz” ve 2019 yılında “Dünya Günlükleri” isimli albümlerini yayınladı. Ayrıca Adamlar’ın Hikâye (2018) ve Küçüğüm (2021) isimli iki teklisi bulunuyor.