Adından Sıkça Söz Ettiren Dj Burak Yeter Kimdir? Nereli? Kaç Yaşındadır?

Adından Sıkça Söz Ettiren Dj Burak Yeter Kimdir? Nereli? Kaç Yaşındadır?

Adından Sıkça Söz Ettiren Dj Burak Yeter Kimdir? Nereli? Kaç Yaşındadır?

 

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Dj Burak Yeter adından söz ettirmeye devam ediyor.  Şimdiye kadar birçok başarılı iş yapan Burak Yeter şarkıları ile hayran kitlesini her geçen gün arttırıyor. Son olarak Netflix yapımı olan La Casa De Papel dizisinin 3. Sezonunun müziklerini Dj Burak Yeter tarafından yapılacağı açıklandı. Son yıllarda yaptığı her işle popülerliğini üst seviyelere taşıyan Dj Burak Yeter’in kişisel bilgileri merak konusu oldu. Peki Burak Yeter kimdir? Kaç Yaşındadır? İşte Dj Burak Yeter’in hakkında tüm bilgileri detaylarıyla sitemizden öğrenebilirsiniz.

 

 


dj burak yeter

 

Dj Burak Yeter Kimdir?

 

5 Mayıs 1982 yılında Trabzon’da dünyaya gelen başarılı dj, 5 yaşında klasik piyano eğitimi almış, 8 yaşında gitar eğitimi almaya başlamıştır. Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Londra’ya yerleşen sanatçı, SAE İnstitute’den Ses Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 22 yaşındayken, Burn& MTV Dance Heat DJ CONTEST 2004’Ü kazanarak tanınmaya başladı. Aynı sene, Miller Master Dj yarışması’ndan sonra EDM sahnesinde kendine önemli bir yer edindi. İlk albümü For Action, DSM plak şirketi altında yayınlandı. Albüm dünyadaki ilk solo Dj albümü oldu. 2007 yılında, For Message Volume 2 albümüyle küresel ısınmanın farkındalığını arttırmak amacı ile yayınladı. Burak Yeter 2008 yılında dünyaca ünlü ses şirketi Pioneer ile sözleşme imzaladı ve Amsterdam İstanbul ve Los Angeles’ta profesyonel eğitim veren DJ okullarını açtı. Yeter, Connection Records DJ School’un Ceo’su oldu. Bugüne kadar yaklaşık 2000 sertifikalı öğrenci yetiştirdi.

 


burak yeter

 

 

Dj Burak Çıkardığı Albüm ve Single İsimleri

 

For Action Volume 1- 2005 yılında

For Message Volume 2- 2007 yılında

Blue- 2012 yılında

Kingdom Falls, Happy, 2015 yılında

Tuesday- 2016 yılında 30 ‘a yakın ülkede Spotify, Shazam, Youtube, Apple Music, İ Tunes’de 1 numaraya ulaştı. 2016 yılının en çok dikkat çeken şarkılarından biri oldu.