Amy Winehouse’un Son Defa Sahneye Çıktığında Giydiği Elbise Satıldı

Amy Winehouse’un Son Defa Sahneye Çıktığında Giydiği Elbise Satıldı

 

Kısa sürede şöhreti yakalayan, fakat 27 yaşındaki ölümü ile hayranlarını şoka uğratan Amy Winehouse’a ait kişisel eşyalar açık arttırmayla satılıyor. Açık arttırmadan elde edilen gelir bağımlılık problemi olan gençlere yardım için kullanılıyor.

 

Ünlü İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’un kişisel eşyaları çeşitli müzayedelerde açık arttırma ile satışa sunuluyor ve oldukça rağbet görüyor. Amy Winehouse’un eşyalarından elde edilen gelir 4 milyon doların üzerine yükseldi. Şimdiye kadar bağımlı gençlere yardım için yaklaşık olarak 800 ürünün satışı gerçekleşti. Fakat aralarında öyle bir ürün var ki beklenen fiyatın 16 katına alıcı buldu.

 

Ölümüyle efsaneleşen Amy Winehouse’un son defa sahne aldığında giydiği kostümü 243 bin dolara satıldı. Ünlü şarkıcının 18 Haziran 2011 yılında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Kalemegdan alanında verdiği konserde giydiği elbise siyah ve yeşil tonlarından oluşuyor.

 

Daha önce Amy Winehouse’un 2017 yılında Brit Ödülleri’ne katıldığı akşam yanında taşıdığı kırmızı kalp şeklindeki çantası beklenen fiyatının 13 kat üstüne yükselmişti. Kırmızı deri çantası 204 bin 800 dolara alıcı bulurken, aynı akşam giydiği sarı elbisesi ise 150 bin dolara satılmıştı.

 

Amy Winehouse kimdir?

14 Eylül 1983 tarihinde İngiltere’nin Londra kentinde dünyaya gelen Amy Winehouse; RnB, soul ve caz türlerinde çalıştı. Klasik müzikte kadın seslerinin en kalınını ifade eden kontralto vokalleri ile tanınan güçlü bir sese sahip şarkıcı ve söz yazarı olarak tanındı.

 

Winehouse’un 2003 yılında çıkardığı Frank isimli ilk albümü, Birleşik Krallık ve İrlanda’da Yılın En İyi Albümüne verilen Merkür Ödülü’ne aday gösterildi. 2006 yılında piyasaya sürdüğü ikinci stüdyo albümü Back to Back ile beş farklı dalda Grammy Ödülü’nü kazanarak bir gecede en çok ödül kazanan kadın şarkıcı rekorunu kırdı.

 

Amy Winehouse 23 Temmuz 2011 tarihinde Londra’da bulunan evinde alkol zehirlenmesi gerekçesiyle ölü bulundu. Ünlü şarkıcının ölümünden sonra 2 Aralık 2011 yılında Lioness: Hidden Treasures isimli albüm piyasaya sürüldü. Island Records şirketi tarafından yayınlanan albümde daha önce yayınlanmamış şarkılar bulunuyordu. Albümün geliri Amy Winehouse Vakfı’na aktarıldı.

 

Şarkılarıyla olduğu kadar kendine has saç stili ve kıyafetleri ile de pek çok kişiye ilham olan Winehouse, yaşarken öldüğü gibi ölümünden sonra da adından söz ettirmeye devam ediyor.