Borusan Müzik Evi Yeni Sezona Hazır

Borusan Müzik Evi Yeni Sezona Hazır

 

Uzun bir süredir herhangi bir etkinlik paylaşmayan Borusan Müzik Evi, Kasım ve Aralık ayı programını açıkladı. Dünyanın pek çok ülkesinden çeşitli müzisyenlere ev sahipliği yapan Borusan Müzik Evi, yeni sezonda elektronik müzikten caza pek çok türde başarılı müzisyenleri ağırlayacak.

 

Borusan Sanat çatısı altında kurulan Borusan Müzik Evi, 2010 yılından bu yana Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi üzerinde müziğin kalbini tutuyor. İstanbul’un kültür ve sanat hayatına büyük katkı sunan Borusan Müzik Evi ziyaretçilerine unutamayacakları bir atmosfer sunuyor.

 

 

Klasik ve çağdaş müzik formlarını bir araya getiren, yeni müziğin izini süren Borusan Müzik Evi aynı zamanda çeşitli sergileri de ağırlıyor. Tarihi Beyoğlu’nun dokusuna sanatsal etkinlikleri ile katkı sunarken, aynı zamanda mimari açıdan da olağanüstü bir mekân.

 

Açılışı 18 Kasım saat 21.00’de yapacak Borusan Müzik Evi; Wolter Wierbos, Abstra ve Ab Baars ile dinleyiciler karşısına çıkıyor olacak. Hollandalı bir caz tromboncusu olan Wolter Wierbos doğaçlama müziğin sınırlarında dolaşırken, Abstra’nın avangart tarzı ve ünlü saksafoncu Ab Baars’ın renkli yorumu seyirciyi bambaşka bir dünyaya götürecek.

 

Borusan Müzik Evi’nde Kasım ayında beş, Aralık ayında ise üç konser gecesi yaşanacak. Berke Can Özcan ve Arve Henriksen kendilerine has özgün tarzları ile ilk kez dinleyiciler karşısına çıkacakken, Martin Schütz ve Saadet Türköz ise Songdreamingtrio3 isimli projeleri ile ziyaretçilere benzersiz bir deneyim yaşatacak.

 

 

Daha önce 2016 yılında yine Borusan Müzik Evi aracılığı ile Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Hollandalı saksafoncu Yuri Honing ve kendi adını taşıyan dörtlüsü de Kasım ayında konser verecek isimler arasında yer alıyor. Caz ve pop müziğin ritimlerini kendine has üslubuyla yorumlayan Yuri Honing yeni sezonun ilgi gören müzisyenleri arasında.

 

Aralık ayında seyirci ile buluşacak önemli gruplar arasında X, Rights ve 5 gibi albümlerle kendisini kanıtlamış Schnellertollermeier yer alıyor. Manuel Troller, David Meier ve Andi Schnellman’dan oluşan efsane grup, dinleyiciyi minimal ve deneysel tonlardaki elektronik müziğin yenilikçi ritimleriyle buluşturmak için geliyor.

 

Borusan Müzik Evi’nin Kasım ve Aralık ayında ağırlayacağı diğer isimler arasında Brom, Linet Şaul, Diego Leveric, Bülent Oral, Hezarfen Ensemble, Töz Trio ve Ayşe Lebriz Berkem yer alıyor.