Busta Ryhmes Yeni Albümünden İlk Parçalarını Dinleyicilere Sundu!

Busta Ryhmes Yeni Albümünden İlk Parçalarını Dinleyicilere Sundu!

Busta Ryhmes Yeni Albümünden İlk Parçalarını Dinleyicilere Sundu!

Dünyaca ünlü Amerikalı Rap şarkıcısı Busta Ryhmes yeni çıkaracağı albümümünün playlistini hayranlarına duyurdu!

>>> ONLİNE YABANCI RADYO DİNLE <<<

Busta Ryhmes Kimdir ?

20 Mayıs 1972 yılında Newyork’da doğdu. Amerikalı hip-hop sanatçısı aynı zamanda aktör. Ailesiyle 12 yaşındayken New York’a taşındığında kendisini hip-hop kültürünün içinde buldu. Müzik kariyerine Monitor Milo, C. Brown ve Dinco D ile oluşturduğu Leaders of the New School ile başladı. 1991 yılında grubu ile Virgin Records yapım şirketinden A Future Without A Past adlı albümünü çıkardı. Albüm hip-hop sektöründe çok beğenilince Native Tongues Posse grubuyla Scenario ve T.I.M.E. Albümlerini Çıkardılar. Busta grupta en çok beğenilen isimler arasında yer alınca kendi solo kariyerine yöneldi. Şuan Flex Rap tarzında dünyanın en çok dinlenen ve sevilen sanatçılarından biri oldu. Busta Ryhmes ülkemizde Mariah Carey ile seslendirdiği "I Know What You Want" şarkısıyla ile tanınmıştır.

 

Busta Ryhmes

 

Busta Ryhmes Albümleri

Busta Rymes’ın 8 solo 3’de derleme albümü vardır. The Coming ilk solo albümüdür. Çıkardığı bu ilk solo albümünde çıkan ilk single olan Woo Hah ve Got You All İn Check parçası ile 1997 yılı Grammy ödüllerinde “En İyi Rap Performansı” ödülünü aldı. İlerleyen senelerde When Disaster Strikes, Extinction Level Event: The Final World Front albümlerini çıkardı. Busta Ryhmes çıkardığı Anarch albümü ile Amerika müzik listesinde 4. Sıraya yükselip şatışlarından dolayı Platin Plak kazandı. Ardından Genesis, It Aint Safe No More ve son olarak The Bing Bang albümü ile Amerika müzik listelerinde 1 numara olmayı başardı. Son olarak 30 Ekim’de yayınlanması planlanan albümü “Ele 2 The Wrath Of God “in 22 parçalık playlistini paylaştı. Albümde Kendrick Lamar, Anderson Paak, Mariah Carey, Mary J Blige gibi isimlerle düetler yer alacak. 

 

Busta Ryhmes

 

Busta Ryhmes Rol Aldığı Filmler

Busta Ryhmes aktörlüğe ilk adımını 1993 yılında gösterime giren Who’s The Man filmi ile yaptı. Ardından Cosby, The Steve Harvey Show, Finding Forrester, Narc, Hallowen Ressurrection filminde  başrol oynayarak sadece müzik alanında değil, oyunculukta da başarılı olduğunu gösterdi.