Candan Erçetin’in Alzheimer Hastaları İçin Bestelediği “Sakın Bırakma” Şarkısı

Candan Erçetin’in Alzheimer Hastaları İçin Bestelediği “Sakın Bırakma” Şarkısı

 

Candan Erçetin’in Alzheimer Hastaları İçin Bestelediği “Sakın Bırakma” Şarkısı

 

‘Sadan Hanım’ filmine özel “Sakın Bırakma” şarkısını yazan ve seslendiren Candan Erçetin “Alzheimer hastalarımüzikten kopmamalı” dedi.

Alzheimer hastalarının sorunlarına dikkat çekmek için, Türkiye Alzhemir Derneği’nin desteğiyle yapılan “Sadan Hanım” filmine özel “Sakın Bırakma” şarkısını yazan ve seslendiren Candan Erçetin, müziğin iyileştirici etkisinin hastalar üzerinde kanıtlanmış bir etkisi olduğunu söyledi.

Göksel Gülensoy yönetmenliğinde çekilen filmde yaptığı film Müziğinin klibinde de oynayan Candan Erçetin, “Erken teşhisin önemini anlatan bir film ve önemli bir görevi üstleniyor. Sanatın ana işlevlerinden biri de toplumsal bilince katkı sağlamaktır” dedi.

Erçetin, “Hastalar müzikten kopmamalı. Onların söyleyerek anlatamadıkları sevgilerini, temas ederek dile getirmelerinin hem hastaya hem yakınını biraz da olsa iyileştireceğini vurguluyoruz. Müzik terapisi gören hastaların sinirlilik, hezeyan ve uyku bozuklukları gibi sorunlarında azalma oluyor. Diyerek müziğin önemini vurguladı.

Pandemi sebebi ile ertelenen “Sadan Hanım” filminin kasım ayının sonunda sinemaseverlerle buluşacak.

 

 

sadan hanım

 

 

Candan Erçetin Kimdir? Seslendirdiği Albümler Nelerdir?

 

10 Şubat 1963 yılında Lüleburgaz’da dünyaya gelen sanatçı, Galatasaray Lisesini kazanarak İstanbul’a yerleşti. Ardından İstanbul’da ses eğitimi alan sanatçı, İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılında Norveç’de düzenlenen, Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi “Klips ve Onlar” grubunda “Halley” şarkısı ile temsil etti. 1995 yılında Hazırım albümüyle büyük çıkış yapan Erçetin, 1997 yılında hit olan “Yalan“ şarkısını içeren Çapkın albümünü yayınladı. 2000 yılının en çok satanı olan “ Elbette” şarkısı ile büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Ardından, Gamsız Hayat, Neden, Melek, Kırık Kalpler Durağında ve Milyonlarca Kuştuk isimli birçok albüme yer verdi.

 

 

candan erçetin

 

 

Candan Erçetin Sakın Bırakma Şarkı Sözleri

 

Karanlıkta bir ışık

Yakar önce kalbimi

Bir an takılır kalırım

Akar hayat yanımdan

Bulurum ben yolumu

Dönerim sislerden

Işıklardan sana

Yeter ki sen sarıl bana

Çok sıkı sarıl, sakın bırakma

Anılar parça parça

Günüm gecem boşlukta

Dağınık düşüncelerin

Kahreden kıskacında