Flört Ekonomik Kriz Temalı Şarkısı Kutup Ayısı İçin Video Klip Yayınladı

Flört Ekonomik Kriz Temalı Şarkısı Kutup Ayısı İçin Video Klip Yayınladı

 

Ünlü rock müzik grubu Flört, “Kutup Ayısı” isimli teklileri için video klip yayınladı. Sözleri ironi ve taşlama içeren Kutup Ayısı parçası ekonomik krizi ve peş peşe gelen zamları eleştiriyor. Son yıllarda oldukça sevilen Flört grubunu biraz daha yakından tanıyalım. Flört grubunun üyeleri kimlerdir? Flört ne zaman kuruldu? İşte ayrıntılar…

 

2000 yılında kurulan rock müzik grubu flört Kutup Ayısı isimli teklileri için hazırladıkları video klibi 7 Aralık tarihinde yayınladı. Şarkının sözleri siyaset ve ekonomiyi eleştirirken, yayınladıkları video klipleri ile de eleştirilerin altını çizildi. “Elde avuçta yok ki, hadi bakalım, şimdi kimde kabahat” ve “gemi çoktan batmış artık ben ne yapayım” gibi eleştiriler içeren sözlerin yer aldığı parça 6 ay önce yayınlanmıştı.

 

 

Zamların, açlığın, ekmek kuyruklarının ve daha pek çok ayrıntının işlendiği parçanın klibi kısa sürede pek çok kişiye ulaştı. Oldukça iyi yorumlar alan Kutup Ayısı, sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

 

Flört grubu kimdir?

 

2000 yılında İstanbul’da kurulan Flört, rock ve alternatif rock türlerinde müzik üretiyor. Grubun kurucularından olan Ozan Kotra, vokal olarak yer almasının yanı sıra bas ve akustik gitar çalıyor. Ata Akdağ klavye ve geri vokalde yer alırken, Çağatay Kehribar geri vokal ve elektro gitarda, Bülent Ay ise bateride görev alıyor.

 

 

Grubun eski üyelerinden “Timsah” lakaplı Hakan Çağlar ve Orkun Bagatur bateride yer almışlardı. Ayrıca Flört turne ve stüdyo kayıtları sırasında diğer enstrümanlar için başka pek çok isim ile çalışıyor.

 

The Beatles grubundan etkilenen Flört’ün temelleri 1991 yılında kurulan Erkekler isimli gruba dayanmaktadır. Sonrasında bir süre Kim Bunlar ismini kullansalar da 2000 yılda Flört isminde karar kıldılar. Grubun Kim Bunlar olarak Dağlar Kızı Reyhan – Atabarı (1998) ve Ve Kim Bunlar (1999) olmak üzere iki albümleri bulunuyor.

 

20001 yılında yayınladıkları ilk albümleri Flört’te yer alan parçaların pek çoğu klasik haline gelmiştir. Sonrasında Cemiyette Pişiyoruz (2003), Demli (2010), Anadolu Beat (2012), Aşk Böyleymiş Meğer (2016), Bambaşka (2017) ve Bize Özel (2021) olmak üzere 6 albüm daha yayınladılar.