Gökalp Ergen’den Yeni Albüm: “Ölülere Masallar”

Gökalp Ergen’den Yeni Albüm: “Ölülere Masallar”

 

Türkiye’nin en ünlü rock ve heavy metal gruplarından olan Pentagram’ın vokalistliğini yapan Gökalp Ergen “Ölülere Masallar” isimli yeni bir albüm çıkardı. Ergen’in olgunluk dönemi albümü Ölülere Masallar’ın habercisi olan “Yoldayım Şu Anda” isimli parçanın videosu geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı.

 

Gökalp Ergen söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan, 10 parçadan oluşan Ölülere Masallar isimli albümünü yayınladı. Ergen, Sony Müzik etiketiyle piyasaya sürülen Ölülere Masallar’ı “sinematik bir albüm” olarak tanımlıyor. Ergen albümü için “Şu anı geçmiştekilere anlatan ve daha çok şikâyet eden bir hikâye anlatıcısının seçkisi niteliğinde…” ifadelerini kullandı.

 

 

Gökalp Ergen’in az sayıda enstrüman içeren solo albümünde bir de enstrümantal parça yer alıyor. Albümde yer alan Yeter isimli parça için hazırlanan Hakan Utangaç (Pentagram grubunun kurucularından ve grubun gitaristi) imzalı videoya youtube üzerinden ulaşılabiliyor.

 

Gökalp Ergen Kimdir?

27 Nisan 1977 yılında Kocaeli şehrinde doğan Gökalp Ergen kurucusu olduğu The Climb grubu ile tanındı. Daha sonra Pentagram grubunda vokalist olarak yer alan Ergen müzisyenliğinin yanı sıra prodüktörlük de yaptı. 2010 yılından itibaren Pentagram ile çalışan Ergen gitar, bas gitar, bateri ve klavye gibi enstrümanları çalabilmektedir.

 

Daha çok heavy metal, hard rock, alternatif rock gibi tarzları takip eden Ergen 2011 yılında Pentagram grubu ile “Wasteland” isimli parçayı besteledi. 2012 yılında Pentagram grubu ile 10 parçadan oluşan MMXII isimli heavy metal albümünü çıkardı. MMXII albümü Headbang isimli metal müzik dergisi tarafından bugüne kadar yayınlanan en güçlü albüm seçildi.

 

 

2014 yılında ise dünyaca ünlü grup Metallica’nın By Request turnesi kapsamında Türkiye’de düzenlenen konserlerinde Pentagram ön grup olarak çıktı ve vokalde Gökalp Ergen yer aldı. 2017 yılında Akustik isimli albümünü yayınlayan Pentagram grubu ile pek çok konsere katıldı.

 

Gökalp Ergen ayrıca film müzikleri ile de tanınıyor. 2011 yılında yayınlanan Kolpaçino: Bomba isimli filmi için “Never Think About You” isimli parçayı besteleyen Ergen, 2013 yılında yayınlanan Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmine “The Trouble Maker” parçasını verdi. Aynı zamanda senaryo aşamasında da içerisinde yer aldığı, 2014 yılında yayınlanan Zaman Makinesi 1973 filminin müzikleri de Ergen imzası taşıyor.