Güney Koreli Müzik Grubu BTS Ara Veriyor

Güney Koreli Müzik Grubu BTS Ara Veriyor

 

Son yılların en hızlı yükselen akımları arasında yer alan k-pop’un önde gelen temsilcilerinden olan BTS müziğe bir süreliğine ara verdiklerini açıkladı. Uzun bir dinlenme sürecine girdiğini açıklayan grubun bu haberi hayranlarını oldukça üzdü. BTS kimdir, albümleri nelerdir? BTS neden müziğe ara verdi? İşte ayrıntılar…

 

Bangtan Boys, Bulletproof Boy Scouts, Bangtan Sonyeondan, Beyobond The Scene gibi isimlerini de kullanan Güney Kore Seul çıkışkı müzik grubu BTS uzun bir dinlenme sürecine giriyor. K-Pop, pop, hip hop, EDM, R&B gibi tarzlarda müzikler üreten başarılı grup biraz şarj olmaya ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Dinlenme sürecinden sonra daha iddialı bir biçimde geri dönecekleri belirten grubun bu kararı hayran kitlesi tarafından üzüntüyle karşılandı.

 

 

Açıklama grubun müzik şirketi olan “Big Hit Music”den geldi. Twitter üzerinden yapılan açıklamada grubun daha önce 2019 senesinde ara verdiği ve sonrasında daha etkili bir biçimde geri döndükleri ifade edildi. Sevilen grup “BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE – LA” VE “2021 Jingle Ball” etkinliklerinin ardından köşesine çekilecek.

 

Grubun üyeleri “Noel dönemini aileleriyle geçirmek istediklerini, bu dinlenme döneminde yeniden ilham almak için şarj olacaklarını ve hayranları ile etkileşimlerini kaybetmeyeceklerini” söyledi. Çıkışlarından bu yana çok çalışan grup Seul’de Mart ayında düzenlenecek olan konserleri ile yeniden hayranları karşısına çıkacak ve bu sürece kadar yeni albümlerine odaklanacaklar.

 

 

BTS Kimdir?

 

Hybe Corparation tarafından oluşturulan grup Jin, Suga, RM, J-Hope, V, Jimin ve Jungkook olmak üzere 7 kişiden oluşuyor. 2013 yılından bu yana etkin olan grup k-pop akımının en önemli grupları arasında gösteriliyor.

 

Sözleri genellikle X kuşağının sorunlarını ilgilendiren grup tüm şarkılarını birlikte yazıp birlikte seslendiriyor. 2013 yılında yayınlanan 2 Cool 4 Skool isimli albümleri ile çıkış yakalayan grubun 2016 yılında yayınladığı 2. stüdyo albümleri olan Wings, Güney Kore’de bir milyonun üstünde satış rakamlarına ulaştı.

 

BTS’nin dünya çapında tanınmasını sağlayan albümleri ise 2017 yılının Nisan ayında yayınlanan Face Yourself oldu. Ünlü grubun Korece 6, Japonca 4 stüdyo albümü bulunuyor. BTS 2021 yılında düzenlenen Amerikan Müzik Ödülleri’nde “Yılın Sanatçısı” ödülünü kazanan ilk Asyalı grup oldu.