Hepsi Grubu’nun Güçlü Sesi Gülçin Ergül’den Albüm

Hepsi Grubu’nun Güçlü Sesi Gülçin Ergül’den Albüm

Hepsi Grubu’nun Güçlü Sesi Gülçin Ergül’den Albüm

 

2005 yılında piyasaya çıkardıkları albüm ve oynadıkları film ile bir dönemin popüler olan Hepsi grubu 2008 de grubun jazzcısı olarak tanına Gülçin Ergül’ün ayırmasıyla resmi bir açıklama yapmasalar da uzun süredir birlikte herhangi bir projede bulunmamışlardır.  Gruptan ayrıldıktan sonra müzik kariyerine devam eden Gülçin Ergül 30 Ekim günü tekrardan yeni bir albüm çıkararak dinleyicileri ile paylaştı.

 


gülçin ergül

 

 

Gülçin Ergül’den Yeni Albüm “ Davet ”    

 

Gülçin Ergül, Davet adını verdiği 10 şarkılık yeni albümünü dinleyicilerinin beğenisine sundu. Bu albümünde Gülçin Ergül dinleyicilerini kalbinin derinliklerine davet ediyor. Albümün prodüktörlüğünü Emre Bayar’ın yaptığı Davet isimli albüm Disco-Pop, R&B, Pop, Rap ve Trap türünde birbirinden çok farklı tarzları bir araya getiriyor. Ayrıca albümde Yıldız Tilbe’den 0 kilometre bir şarkıda yer alıyor.  Albümdeki diğer 9 şarkıda Gülçin Ergül’ün imzası var. Albüm için Anıl Piyancı ile iş birliği yapıldı. Albümün introsu ve ardından gelen, albümün adını taşıyan “ Davet “ isimli şarkı albümün temel temasını yansıtıyor.

Gülçin Ergül albümünün çıkış şarkısı olan “ Beni Bu Rüyadan Uyandırma “ şarkısının sözleri kendine, müziği ise Emre Bayar’la birlikte yapılmıştır. Klip çekiminin yönetmenliğini Murat Joker yapmıştır.

Klipte Gülçin Ergül ve dansçıları tarafından kullanılan kıyafetleri ise Zeynep Bozkaya isimli tasarımcının yanı sıra Cihan Nacar, Esra Gürses ve Bertuğ Kıran isimli tasarımcılar yapmıştır.

 

 


gülçin ergül davet

 

 

Gülçin Ergül Kimdir ?

 

30 Ekim 1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2000’lerin başında kurulan Hepsi müzik grubunun üyesi olan sonraki yıllarda çalışmalarına solo olarak devam eden dans ve ses sanatçısıdır. Çocukluk yıllarında Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde piyano eğitimi almıştır. Ardından Kuş Adam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, gibi oyunlarda çocuk dansçı olarak yer almıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans bölümünden mezun olmuştur.

 

Gülçin Ergül Yer Aldığı Projeler

 

2004 yılında kız grubu kurma hayaliyle üniversitede tanıştığı arkadaşları ile hepsi grubunu kurdular. Hepsi grubu ile 3 albüm 2 single çıkarmıştır. 2007 yılında ise Hepsi 1 isimli dizide rol aldı. 2019 yılında ise Benimle Söyle programında jüri üyeliği yapmıştır.