Khontkar’dan Yeni Şarkı “ Zengin” !! Khontkar Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Khontkar’dan Yeni Şarkı “ Zengin” !! Khontkar Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Khontkar’dan Yeni Şarkı “ Zengin” !! Khontkar Kimdir? Gerçek Adı Ne?

 

Mary Jane şarkısı ile tanınan, müzik listelerinde kendini uzun süre zirvede tutan şarkıcı şimdilerde yeni single parçasının hazırlığını yapıyor.Trap müziğin Türkiyede’ki en önemli isimlerinden Khontkar ilk albümünü 2013 yılında yapmıştır. “ Puffin Like An Animal ” albüm serisinin dördüncü albümü olan “PLA4”ü tamamladı. Sanatçı, albümün ilk single parçası “Zengin” i 13 Kasım’ da dinleyicileri ile buluşturacak

 

khontkar

 

   Khontkar Kimdir? Gerçek Adı Ne?

 

Trap müziğin sevilen sanatçısı Khontkar çıkardığı albümlerle, dinleyicilerin gönlünde taht kurmuş ve hayatına sevenleri tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. İlk kayıtlarını 2004 yılında dinleyicilerinin karşısına çıkan, Khontkar 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurdu ve Türkiye’de trap müziğin temellerini ekibiyle birlikte atmaya başladı. Peki Khontkar Kim? Gerçek Adı ne? Neden Trap Müzik yapmaya karar verdi?

Gerçek ismi Onur Dinç olan ünlü sanatçı, 1991 yılında İzmir’de doğdu. Küçük yaşlarda annesi aracılığıyla tanıştığı MC Hammer ve Run DMS kasetleri ile kendisini hip-hop müziğinin rüzgarına kaptırdı. İlk kayıtlarını 2004 yılında yaptı. Hayat şartları, zor yaşam koşullar, müziğinde anlatacağı konuların belirlenmesinde büyük bir rol oynadı. 2010 yılında “Crimeland” isimli albümü çıkardı. Türkiye için o döneme ait olmayan, yepyeni bir tarz olduğu için Khontkar şarkılarında dinleyicisinden beklediği ilgiyi göremedi.

2012 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri bölümü’nü kazandı. Okul hayatı devam ederken Bir yandan da şarkılarını kaydetmeye devam etti. Bunun yanı sıra tamamı kendine ait olan şarkıları internet üzerinde insanlara dinletmek için yayınlamaya devam etti.

 

KHONTKAR

 

Khontkar En çok Dinlenen Şarkıları ( Youtube Verileri Kullanılmıştır)

 

Khontkar, Ben Fero – Jenga

Khontkar, Şehinşah – Kaçarsa Vur

Grogi, Khontkar – Gelemem

Khontkar – Legal

Khontkar – Kime Ne gibi birçok şarkı ve albümü bulunmaktadır.