Mahmut Orhan Kimdir? Ünlü Türk DJ’in Hayatı

Mahmut Orhan Kimdir? Ünlü Türk DJ’in Hayatı

Mahmut Orhan Kimdir? Ünlü Türk DJ’in Hayatı

 

1993 yılında Bursa’da doğan Mahmut Orhan, müzik kariyerine 16 yaşında başlamıştır. Doğu ve batı enstrümanlarını başarılı bir şekilde harmanlayan dj, Türkiye’de elektronik müzik sektörünün en başarılı isimlerinden biri olmuştur. Parçalarında yansıttığı Deep House, Nu Disco ve İndie Dance tarzlarıyla Türkiye’de bu müzik türünün gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır. Mahmut Orhan’ın tanınmasını sağlayan ve ona popülerlik kazandıran şarkısı “Feel” Türkiye’de ve dünyada o senenin en iyi elektronik müzik şarkılarından biri olmuştur. Sena Şener ile düet yaptığı “Feel” şarkısı YouTube’ta dört yüz milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Bu parça kendisine bir çok ödül kazandırmış, yurt içi ve yurt dışında bir çok önemli müzik festivalinde sahne almasını sağlamıştır.

 

Mahmut Orhan

 

Dünya çapında başarılara imza atan Dj, müzikteki başarısının yanında ülkesine ve kültürel değerlerine de sahip çıkmaktadır. Kliplerini ülkemizin en güzel yerlerinde çekmesi, çarpıcı görüntülere yer vermesiyle adeta bir turizm elçisi konumuna gelmiştir. Mahmut Orhan, Game of Thrones dizisinin çok bilinen jenerik müziğine yaptığı remixle tüm dünyada tanınmaya başlamıştır.

 

Mahmut Orhan Diskografisi

 

Albüm

2011 – Undesirable

 

Single

2012 – There Is No End – Mahmut Orhan

2016 – Feel – Mahmut Orhan ft. Sena Şener

2019 – Schhh – Mahmut Orhan ft. Irina Rimes

2020 – Nu Vreau – Mahmut Orhan ft. Irine Rimes

 

Mahmut Orhan

 

Mahmut Orhan, dünyaca ünlü bir çok ismin parçasına remix yaptığı gibi, ülkemizde de bir çok ünlü sanatçının parçalarını remixlemiştir. İşte Mahmut Orhan’ın remix yaptığı bazı şarkılar;

 

Sufi Tukker – Drinkee (Mahmut Orhan Remix)

İlyas Yalçıntaş – İçimdeki Duman (Mahmut Orhan Remix)

Hadise – Sıfır Tolerans (Mahmut Orhan Remix)

Tarkan – Her Şey Fani (Mahmut Orhan Remix)

Kenan Doğulu – Vay Be (Mahmut Orhan Remix)

 

Dünyaca ünlü Türk DJ Mahmut Orhan’ın en güncel ve en beğenilen şarkılarını sitemiz onlineradyodinle.net üzerinde bulunan radyo istasyonlarından kesintisiz ve canlı olarak dinleyebilirsiniz.

 

Mahmut Orhan ayrıca Power Fm'in mobil uygulaması olan Power App'te düzenli olarak kendi oluşturduğu setlerini yayınlamaktadır.