Manga’nın Yeni Albümü Antroposen Yolda

Manga’nın Yeni Albümü Antroposen Yolda

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin (EMEA) en büyük marka ve iş dünyası festivali olan Brand Week İstanbul 2021’de konuşan Manga grubu yeni albümleri Antroposen’i 14 Aralık 2021 tarihinde yayınlayacaklarını duyurdu.

 

Zorlu PSM & Müze Gazhane’de düzenlenen Brand Week İstanbul 2021 organizasyonu bu sene “21. Yüzyılda İnsan Olmak” temasıyla düzenleniyor. 8 - 12 Kasım aralığı boyunca ekonomi, toplum, sanat ve teknolojide yeni çağın yaratıcı ve yenilikçi isimlerini ağırlayan organizasyonun bu yılki konuşmacı konukları arasında Manga da yer aldı. 10 Kasım 2021 tarihinde “Antroposen’de Gerçek Sanatçı Kim” başlığıyla konuşan Manga, yeni albümlerinin de müjdesini verdi. En son stüdyo albümlerini 2014 yılında yayınlayan grubun bu haberi hayranlarını sevindirdi.

 

İnsan olmak teması ile gerçekleşen Brand Week organizasyonuna katılmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten grubun vokali Ferman Akgül, “Hem müzikal hem de görsel olarak dünyaya yaptığımız kalıcı etkiyi anlatmak ve kadim kültürümüzdeki doğa sevgisini insanlığa tekrar hatırlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Manga’nın konuşmasının ardından sanatçı Sevgi Karay’ın çevre sorunlarına dikkat çekmek için metalleri kullanarak hazırladığı heykeli tanıtıldı. Manga grubunun üyeleri metal heykeli enstrüman olarak kullanarak dinleyicilere sıra dışı bir performans sundu.

 

Grup en son 11 Eylül 2021 tarihinde twitter hesabından yeni albümün çıkış tarihini duyurmuştu. Antroposen isimli yeni albümlerinin lansman konseri ise 19 Aralık Pazar günü saat 19.00’da İstanbul Bostancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Yeni albümlerini canlı olarak ilk kez çalmanın heyecanını yaşayan grup, hislerini görsel olarak da aktarmayı planlıyor.

 

 

Manga kimdir?

 

2001 yılında Ankara’da kurulan Manga; rock, alternatif rock, rapcore ve nu-metal tarzında müzikler yapmaktadır. Grup;  Elektro gitarda Yağmur Sarıgül, davulda Özgür Can Öney, bas gitarda Cem Bahtiyar ve solist olarak Ferman Akgül’den oluşmaktadır. Efe Yılmaz ve Orçun Şekerusta gruptan ayrılmışlardır. Manga 2010 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiş ve “We Could Be The Same” parçasıyla Almanya’nın ardından ikinci olmuşlardır. Kariyerleri süresince Manga (2004), Manga+ (2006), Şehri Hüzün (2009), E-akustik (2012) ve Işıkları Söndürseler Bile (2014) stüdyo albümlerini piyasaya sürmüşlerdir.

 

Yeni albümleri Antroposen (İnsan Çağı) kelime anlamı olarak; Sanayi Devrimi’nden bu yana devam eden insanoğlunun dünyaya verdiği geri dönüşü olmayan etkiyi ifade etmektedir.