Mor ve Ötesi Yeni Teklisini Yayınladı

Mor ve Ötesi Yeni Teklisini Yayınladı

 

Türkiye’nin en köklü alternatif rock müzik gruplarından olan Mor ve Ötesi, uzun bir aradan sonra yeni bir tekli yayınladı. Forsa isimli teklilerini sözleri ile paylaşan grup kısa sürede birçok eski hayranına ulaştı. İşte ayrıntılar…

 

Uzun zamandır yeni bir tekli ya da albüm çıkarmayan Mor ve Ötesi’den hayranlarını sevindiren haber geldi. En son Nur Yoldaş’ın Sultan-ı Yegah isimli parçasını seslendirdikleri cover teklilerini 2018 yılında yayınlayan grup bir süredir sessizlik içerisindeydi.

 

 

En son 2019 yılında Harbiye Açıkhava’da verdikleri unutulmaz canlı senfonik konserleri Aya İrini ile gündeme gelen grubun yeni teklisi büyük bir beğeni ile karşılandı. Forsa isimli teklilerini sözleri ile paylaşan grup, resmi instagram adreslerinden “MVÖ” logosu ile bir çok ünlü ismin yer aldığı fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta yer alan isimler arasında Kaan Sezyum, Can Gürses, Hazal Kaya, Melisa Sözen, Erman Yaşar, Ahsen Eroğlu, Rojda Demirer, Mert Fırat, Koray Candemir, Ece Temelkuran ve Can Kazaz yer alıyor.

 

 

Mor ve Ötesi Kimdir?

 

1995 yılında kurulan grubun güncel kadrosunda Harun Tekin (vokal, ritim gitar, klavye), Burak Güven (bas gitar, geri vokal), Kerem Özyeğen (solo gitar, geri vokal) ve Kerem Kabadayı (bateri) yer alıyor. Alper Tekin (bas gitar) ve Derin Esmer (vokal, gitar) ise gruptan ayrılan isimler arasında.

 

İlk albümleri 10 şarkıdan oluşan “Şehir”i 1996 Ada Yayıncılık’tan çıkaran grup, aynı yıl Ankara’da ilk konserlerini verdi. Albümde yer alan “Yalnız Şarkı” isimli parçalarına çektikleri video ise ilk klipleri olarak bilinir. Uzunca bir dönem gençliğin sesi olan grup 1996 – 2018 yılları arasında 7 stüdyo albümü, 1 EP, 3 tekli ve 1 de 20. yıl özel plağı çıkarmışlardır. Film müzikleri ile de adından söz ettiren grubun “Bir Derdim Var” isimli teklisi 41 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Film Şarkısı” seçildi. Sevilen grup aynı zamanda aralarında pek çok ünlü ismin yer aldığı ortak albümlere de katkı da bulunmuştur.

 

Mor ve Ötesi aynı zamanda 2008 yılında düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Deli” isimli parçaları ile ülkemizi temsil etmiş ve 7. sıraya yerleşmişlerdir.