Müzik Dünyasının Olmazsa Olmazı ! Dj Tarkan Kimdir?

Müzik Dünyasının Olmazsa Olmazı ! Dj Tarkan Kimdir?

 Müzik Dünyasının Olmazsa Olmazı ! Dj Tarkan Kimdir?

 

Almanya’nın Frankurt Şehrinde 31 Mayıs 1973 yılında doğdu. Tarkan çocukluk yıllarını plak ve kasetleri içinde geçirdi. Evde  bulunan elektronik eşyalara olan merakı, çevresindeki gittiği heryerde soluğu hep aletlerin başında alması, bu işe nekadar ilgili oldugunun göstergesiydi.

 

dj tarkan

 

Müzik Dünyasına Nasıl Giriş Yaptı?

 

1985 yılında Türkiye’ye  geri dönmeye karar veren aile Tarkan ve abisi Tolga için, İstanbul’da yeni bir hayatın başlamasına neden olmuştur.Ortaokul ve lise eğitimini, Üsküdar Anadolu Lise’sinde tamamladıktan sonra, Üniversiteyi Marmara’da Almanca Öğretmeni olarak bitirmiştir. Müzik kariyerine Power FM’de başlayan Dj Tarkan bir süre sonra Taxim’s Night Park kulübünde çalmaya başladı. 1997 yılında askerlik görevini yerine getirmek için birliğine teslim olmuş, kısa bir süre müzik hayatına ara vermiştir. İstanbula döndüğünde hayali olan 2019 radyosunda hem dj’lik hem prodüksiyonluk işleri yapmıştır. Aynı zamanda o dönemlerin hit mekanlarından olan Dip Club’ta resident olarak çalmaya başlamıştır. DJ Tarkan çalıştığı radyonun satılması ve istediği tarzda müzik yapamamasından dolayı üzülerek bir süre müzik hayatına ara vermiştir.

 

djtarkan2

 

Şehir dışındada çalmaya başlayan DJ Tarkan sahne akıcılığı, aratıcılığı sahne bütünlüğüyle Türkiye’nin en çok sevilen Dj'yi oldu. Ülkesini artık yurtdışında da temsil eden Tarkan yaptığı prodüksiyonlarla kısa sürede farkedilip, dünya’nın dört bir yanında dolaşmaya başladı. Dünyanın en iyileri kabul edilen Tiesto, Sasha,Hernan Cattaneo, Nick Warren, Deep Dish, Sander Kleinenberg, Lee Burridge gibi dj’lerle yaptığı her organizasyonda vazgeçilmeyen prodüksiyonlar arasında yer aldı. Elektronik müzik dünyasının en iyisi kabul edilen  “DJ MAG” dergisinin her sene yaptığı dünyanın en iyi 78. Dj’i seçilmesiyle bugüne kadar top 100 e giren ilk türk dj ve prodüktörü oldu

 

dj tarkan 3

 

 DJ Tarkan Yer Aldığı Bazı Şarkılar

Sagopa Kajmer & Dj Tarkan Olanlar Oldu

Sagopa Kajmer & Dj Tarkan Tecrübe

Murat Dalkılıç& Dj Tarkan Derine

Gon Haziri & Dj Tarkan Ceddin Deden

Yalena & Dj Tarkan Get Better

V- Sag & Dj Tarkan Paragola