Ozan Doğulu Kimdir?

Ozan Doğulu Kimdir?

 

 

Ozan Doğulu Kimdir?

 

 

 

Şarkıcı Kenan Doğulu’nun ağabeyi ve besteci Yurdaer Doğulu’nun oğlu olan pop dünyasının başarılı dj'lerinden olan Ozan Doğulu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevilen dj ile ilgili tüm merak edilenlere albümlerine ve özel yaşamı ile ilgili tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

ozan-dogulu

 

 

 

Ozan Doğulu Kimdir? Kaç Yaşında?

 

 

 

13 Ocak 1972 yılında dünyaya gelen merhum besteci Yurdaer Doğulu ve Serpil Doğulu’nun ilk çocuğu olan Ozan Doğulu’nun Canan Doğulu isminde moda ve tasarım ile ilgilenen kız kardeşi ve müzik dünyasının sevilen isimlerinden olan Kenan Doğulu’nun abisidir. 1976 yılında Konservatuvar’ın Piyano Bölümü’nü birincilikle bitirmiştir. Henüz 6 yaşında iken Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen gecede yılın sanatçısı ödülünü almıştır.  Sekiz yaşında Trt çocuk korosuna katılan Doğulu, 12 yaşında babasının açtığı sanat merkezinde piyano dersleri vermeye başlamıştır. 2003 senesinde Bursa’da Sezen Aksu konserinde tanıştığı Ece Yosmaoğlu ile birlikte olan Doğulu, 18 Aralık 2007 tarihinde Maslak Refresh The Venue’de dünya evine girmiştir. İlk kızları Arya’ya 24 Mayıs 2008 yılında sahip olmuşlardır.

 

 

 

ozan-dogulu

 

 

 

Kariyeri! Yayınladığı Albümleri!

 

 

 

 14 yaşında ilen babasından ayrı olarak çalışan doğulu, Çetin Çalışır Orkestrası ile Erol Büyükburç’a eşlik etmeye başladı. Aynı sene Özel Saint Michel Fransız Lisesi’ni başladı. 1989 yılında Eurovision orkestrasında yer alan başarılı Dj, konservatuvarda flüt ve gitar dersleri almıştır. Aranjörlüğe başladığı ilk dönemde Grup Gündoğarken’in “Ankara’dan Abim Geldi“ albümünü hazırladı ve çeşitli sanatçılara beste vermeye başlayarak müzik dünyasına profesyonel olarak ilk adımını attı.

 

1993 yılında kardeşi Kenan Doğulu’nun ilk albümü “Yaparım Bilirsin” i hazırlayan Ozan Doğulu, Zülfü Livaneli’den Kayahan’a, Tarkan’dan Sertap Erener’e, Gloria Gaynor’dan Sarah Brightman’a kadar birçok sanatçı ile başarılı albüm çalışmaları yapmıştır. Türkiye’nin önemli sanatçılarından Sezen Aksu’nun orkestra şefliğini yapan Ozan Doğulu, bugüne kadar 2000’e yakın şarkıya, çok sayıda reklam ve film müziğine imzasını atmıştır

 

 

 

ozan-dogulu

 

 

 

15 Haziran 2010 tarihinde DMC’den 130 Bpm isimli ilk albümünü çıkarmış ve bu albümde sanatçıya Sezen Aksu, Tarkan, Kenan Doğulu, Sıla, Ferhat Göçer, Ajda Pekkan, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali ve Agusev Brass Band’da yer almıştır. Albümün ilk video klibi sözlerinin Sıla’ya ve müziğinin Ozan Doğulu’ya ait olduğu “Alain Delon” isimli şarkıya çekilmiş ve haziran ayında gösterime giren şarkı büyük ilgi görmüştür. İkinci klip ise Ziynet Sali’nin seslendirdiği “Sen Mutlu Ol” şarkısına çekilmiş ve başarılı sonuçlar elde etmiştir.