Placebo 9 Yıl Aradan Sonra “Never Let Me Go” Albümü İle Geri Dönüyor

Placebo 9 Yıl Aradan Sonra “Never Let Me Go” Albümü İle Geri Dönüyor

 

İngiltere çıkışlı müzik grubu Placebo uzun bir aradan sonra yeniden sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Placebo geçtiğimiz günlerde 13 şarkıdan oluşan yeni albümlerinde yer alan “Surrounded by Spies” isimli parçası için çekilen bir video paylaştı. Placebo ve yeni albümleri “Never Let Me Go” hakkındaki her şeyi onlineradyodinle.com dinleyicileri için araştırdık.

 

Placebo kimdir?

Alternatif rock türünde müzikler yapan Placebo isimli grup İngiltere’nin Londra şehrinde Stefan Olsdal ve Brian Molko tarafından kuruldu. Vokal ve gitarda Brian Molko yer alırken, Stefan Olsdal’ın bas ve piyano çalıyor. Gruptan daha önce Steve Hewitt, Robert Schultzberg ve grubun davulcusu Steve Forrest ayrıldı.

 

Placebo grup üyelerinin ilk gençlik yıllarında “Ashtray Heart” adıyla kuruldu ve kısa süre new age, punk, art rock gibi türlerde yaptıkları müziklerle yayıncıları tarafından fark edildi. Placebo 1996 yılında David Bowie’nin alt grubu olarak sahneye çıktı ve geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardı. 1997 yılında Robert Schultzberg’in gruptan ayrılması ile Placebo’nun tarzı da değişti.

 

 

Steve Hewitt ile yoluna devam eden Placebo elektronik müzik ile rap vokal tarzını birlikte kullandı ve çağdaşlarının arasından sıyrıldı. Dünyanın en prestijli müzik etkinliklerinde sahne alan grup 2007 yılında Steve Hewitt ile de yolları ayırdı ve Steve Forrest ile çalışmaya başladı. Son olarak kariyerine yalnız devam etmek isteyen Steve Forrest’ın ayrılmasıyla grup iki kişi olarak çalışmalarına devam etti.

 

Placebo grubu şimdiye kadar Placebo (1996), Without You I'm Nothing (1998), Black Market Music (2000), Sleeping with Ghosts (2003), Once More with Feeling (2004), Meds (2006), Battle for the Sun (2009), Loud Like Love (2013), A Place for Us to Dream (2016) olmak üzere 9 albüm yayınladı.

 

 

Never Let Me Go

Placebo’nun 9 yıl aradan sonra 25 Mart 2022 tarihinde yayınlayacağı Never Let Me Go isimli yeni albümünde yer alan parçalar:

 1. Forever Chemicals
 2. Beautiful James
 3. Hugz
 4. Happy Birthday in the Sky
 5. The Prodigal
 6. Surrounded by Spies
 7. Try Better Next Time
 8. Sad White Reggae
 9. Twin Demons
 10. Chemtrails
 11. This Is What You Wanted
 12. Went Missing
 13. Fix Yourself

Placebo yakın zamanda bir de yakın komşularının kendilerini çalışırken dikizlemesinden ilham aldıkları "Surrounded by Spies" isimli parçadan video yayınladı.