Radyo Programlarının Değişmeyen İsmi Bay J Kimdir? İşte Gerçek Bir Şovmen !

Radyo Programlarının Değişmeyen İsmi Bay J Kimdir? İşte Gerçek Bir Şovmen !

 

Radyo Programlarının Değişmeyen İsmi Bay J Kimdir? İşte Gerçek Bir Şovmen !

 

 

Asıl ismi Jerfi Benveniste olmasına rağmen herkes onu Bay J olarak tanıdı. Önce yağtığı ilginç radyo programları ile kendini sevdiren radyocu, ardından ekran yüzü olarak televizyon ekranlarına çıkarak ülkenin sayılı şovmenleri arasında yerini aldı. Eğlenceli programları ve mizahi radyo sunuculuğuyla gönüllerde taht kuran ve kısa sürede ismini duyuran Bay j Kimdir? Nereli ? Kaç Yaşında? Haberin tüm detayları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

bay j

 

 

Radyo Programlarının Değişmeyen İsmi Bay J Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

 

 

İtalyan bir baba ile Türkiye Yahudisi bir anneden 7 Aralık 1970 yılında dünyaya gelmiştir. Yuvadan itibaren İtalyan okullarında okumuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nde beş yıl, Mimar Sinan Konservatuvarı’nda iki yıl şan eğitimi aldı ve opera solistliği yaptı. 1995- 1997 yılları arasında UCLA California Üniversitesi’nde elektronik müzik eğitimi aldı. 1997- 2000 yılları arasında 300’den fazla reklam müziği ve radyo jingle’ı besteledi. Selin Benveniste ile 1999 yılında hayatını birleştiren Jerfi Benveniste’nin Eros Benveniste adında bir oğulları oldu.

 

 

bay j

 

 

Bay J’nin Kariyeri

 

 

1991 Yılında Genç Radyo, 1993 yılında Klas Fm , 1999- 2001 arası Number One Fm’de sgibi birçok radyoda radyo programcılığı yapmıştır. 7 Ocak 2011’den başlayarak, Ntv’de Geveze ile Fazla Mesai adlı bir televizyon programı sundu. Uzun bir süre Power Fm’de program yaptıktan sonra 2010’da Virgin Radio’ya geçti.  Aynı zamanda 2010’da Sen Çal Kalbimi adlı yarışma programı sundu. Yine aynı yıl Fox Tv’de 101 adlı yarışma programını sundu. Melodika seslendirme firmasında seslendirme yapan Bay J çeşitli reklam filmlerinin dışında 2012 yılında vizyona giren Asteriks ve Oburiks Gizli Görevde filminde seslendirme yapmıştır. Son olarak tekrar Power Fm’e hafta içi 19:00- 21:00 arası yayın yapmıştır. 2019 itibari ile Kral Pop’la anlaşan Bay J hafta içi hergün 18.00- 20.00 arası Bay J Show isimli programı sunmaktadır.