Rap Müziğin Ünlü İsmi Ezhel Kimdir?

Rap Müziğin Ünlü İsmi Ezhel Kimdir?

 

Ezhel son yıllarda adından en çok söz ettiren isimlerin başında geliyor. 2021 yılı içerisinde en çok dinlenen yerli müzisyenler arasında yer alıyor. Hem yaptığı müziklerle hem de hayatı ile ilgili gelişmelerle gündemden düşmeyen Ezhel en çok konuşulan isimlerden birisi haline geldi. Aynı zamanda oldukça üretken bir isim olan Ezhel kimidir merak ediliyor. Ünlü yıldız Ezhel ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. İşte ayrıntılar…

 

Ezhel olarak bilinen rap müzik sanatçısının gerçek adı Sercan İpekçioğlu. 1 Temmuz 1991 tarihinde Ankara’da doğan sanatçı JC, Ice ve Ais Ezhel gibi isimleri de kullandı. 2007 yılından bu yana aktif olarak müzik hayatının içerisinde olan Ezhel, şu sıralar Almanya’da yaşıyor.

 

 

15 yaşındayken liseyi bıraktı ve müzik üretimine yöneldi. Ezhel 2011 yılında Ais Ezhel ismiyle katıldığı Hiphoplife Freestyle King II yarışmasını kazandı. Eminem, 50 Cent ve Ceza gibi isimlerden ve 8 Mil isimli filmden etkilendiğini açıklamıştır.

 

Ezhel ismiyle çıkardığı ilk stüdyo albümü Müptezel ile adını geniş kitlelere duyurdu. Albümde yer alan parçalardaki sözler sebebiyle 2018 yılında tutuklandı. Kısa sürede sosyal medyada büyük yankı bulan bu olay sonrası serbest bırakılması için kampanyalar başlatıldı.

 

 

Ezhel’in kendisini ilk olarak tanıttığı parça 2011 yılında yayınlanan “Sekiz”dir. Rap müziğin farklı isimlerini bir araya getiren bu parça kısa sürede geniş bir kitleye ulaştı.

 

Ezhel 2019 yılında Ufo361 isimli Türk – Alman rapçi ile hazırladığı Lights Out isimli ikinci stüdyo albümünü yayınladı. Albümün çıkış parçası youtube üzerinde 70 milyondan fazla dinlendi. Spotify verilerine göre de Ezhel son yılların en çok dinlenen yerli sanatçısı. Ezhel 2020 yılında ise Murda ile hazırladığı Made in Turkey isimli üçüncü stüdyo albümünü yayınladı.

 

Ezhel 2018 yılında 15. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Rap – Hip Hop Müzik Sanatçısı”, Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yılın Şarkısı” ve “En İyi Çıkış Yapan” ödüllerini kazandı. 2020 yılında 17. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Düet Şarkı”, “En İyi Albüm” ve “En İyi Rap – Hip Hop Müzik Sanatçısı” olmak üzer 3 ödül kazandı.