Sinan Akçıl Kimdir?

Sinan Akçıl Kimdir?

 

 

Sinan Akçıl Kimdir?

 

 

 

Şarkıcı Sinan Akçıl kısa süre önce “Bye Bye ” isimli video klibi müzikseverlerin karşısına çıktı. Pop müziğin sevilen yıldızı Sinan Akçıl’ın şarkısı sevenleri tarafından heyecanla karşılandı. Kendine has tarzı ve şarkıları ile dinleyicilerinin beğenisini kazanan şarkıcı video klipinde yine farklı bir konseptle müzikseverlerin beğenisine sundu. Peki Pop Müziğin yakışıklı şarkıcısı Sinan Akçıl Kimdir? Sinan Akçıl Kaç yaşında? Nereli ?  Bye Bye Şarkı Sözleri? Haberin detayları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

sinan-akcil

 

 

 

Sinan Akçıl Kimdir?

 

 

 

20 Mayıs 1982 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Aslen Çanakkale Biga’lı olan Akçıl, Müzik adamı olan keman virtüözü ve Tekfen Filarmoni Orkestra şefi Saim Akçıl’ın oğludur. Piyanist İdil Akçıl'ın isminde bir kız kardeşi vardır. 1982 yılında Hollanda’dan İstanbul’a taşınan aile ile İstanbul’a gelen Akçıl hayatına Türkiye’de devam etmiştir. Müzik kariyerine 6 yaşında Kadıköy Belediye Konservatuarı Piyano Bölümü'nde başlayan Sinan Akçıl, eğitim hayatını konservatuvarda devam etti. St Benoit Fransız Lisesine giren Akçıl, 1995 yılında, okul orkestrasında yer aldı ve aynı yıl pop dalında ilk beste ödülünü kazandı. Ünlü sanatçı, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ünlü sanatçı Burcu Kıratlı ile evlenmiştir. 

 

 

 

sinan-akcil

 

 

 

Müzik Kariyeri

 

 

 

Popüler müziği kendine daha yakın bulan sanatçı, Türk Pop Müziği'ne yeni bir akım getireceğine inanarak bu yönde çalışmalar yapmaya başladı. Akçıl şimdiye kadar, İzel Çelikgöz, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Nilüfer, Candan Erçetin, Kibariye, Petek Dinçöz, Ebru Gündeş gibi birbirinden ünlü sanatçılar ile çalışmıştır. 2008 yılında büyük bir çıkış yakalayan sanatçı, albüm satışlarından iyi sonuçlar aldı.  Şarkılarıyla her yaşa ve her kesime hitap eden Akçıl bestelerinin de neredeyse tamamı hit şarkılar kategorisinde yer aldı.2009 yılının Mayıs ayında Hadise’nin seslendirdiği Eurovision Şarkı Yarışmasında söylediği ve 4. Olduğu “Düm Tek Tek” şarkısının söz ve bestesinde Sinan Akçıl yapmıştır. Sanatçı, 2011 yılında, Number One Türk Yılın Enleri Ödülleri’nde “Yılın Düeti” ödülünü , ardından 2012 yılında, Kral TV Video Müzik Ödülleri’nden “En İyi Düet” ödülünü almıştır.

 

 

 

sinan-akcil

 

 

 

Türkiye'de başarılı müzik çalışmalarına imza atan sanatçı, yurtdışında da adını duyurmayı başardı ve Ortadoğu, Yunanistan ve Bulgaristan’daki önemli solistlerle çeşitli projelerde çalıştı. Akçıl 2021 yılında Bye Bye ve Sefil şarkıları ile hayranları tarafından büyük beğeni topladı.