Zerrin Özer Hastaneye Kaldırıldı

Zerrin Özer Hastaneye Kaldırıldı

 

Sanatçı Zerrin Özer’in 27 Kasım 2021 cumartesi akşamı fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hemen ardından Özer’in intihar ettiği iddiaları gündeme geldi. Fakat Zerrin Özer’in menajeri Haluk Şentürk iddialı yalanladı ve usta sanatçının son duruma hakkında bilgi verdi.

 

Zerin Özer’in rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması ile birlikte intihar iddiaları gündeme geldi. Cumartesi gecesini Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçiren Zerrin Özer’in son durumu ile ilgili bilgileri menajeri Haluk Şentürk aktardı.

 

 

Haluk Şentürk’ün verdiği bilgilere göre Özer köpeği Hurma’nın vefatıyla derinden sarsıldı. Akabinde sinir krizi geçiren Özer sakinleşmek için ilaç aldı. Fakat ilaçların ağır gelmesi sebebiyle zehirlenme yaşayan usta sanatçı apar topar hastaneye kaldırıldı.

 

Midesi yıkanan Zerrin Özer’in hastanedeki tedavisi sürerken durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sanatçının yaşadığı ilaç zehirlenmesini intihar olarak yorumlayan haberleri yalanlayan Şentürk, iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

 

 

Zerrin Özer Kimdir?

4 Kasım 1957 tarihinde Ankara’da doğan Zerrin Özer pop, arabesk ve caz şarkıcısıdır. Kendi hazırladığı bir parça ile 1975 yılında TRT’nin düzenlediği şarkı yarışmasına katılan Özer birinci olur ve sonrasında önü açılır. 1976 yılında ilk 45’liği olan “Bizler ve Sizler / Yalvarırım” yayınlanır. Özer 1979 yılında söz ve müziği Orhan Gencebay’a ait olan “Gönül” parçasını seslendirdiğinde tüm dikkatleri çekmeyi başarır.

 

1980 yılında Gönül / Yaman Olurum isimli ikinci ve son 45’liği ile Altın Plak Ödülü’nü kazanır. 80’li yılların başında müzikal anlamda arabeske yönelen sanatçı, 1982 yılında ilk yurtdışı konserini verir. Özer 80’lerin sonuna doğru tekrar pop müziğe yönelir ve 1990 yılında çıkardığı İşte Ben albümü “En İyi Albüm” ödülüü kazanır. 1991 yılında yayınlanan Sevildiği Bil isimli albümü satış rekorları kırar.

 

Özer 2000 ve 2001 yılları arasında en iyi şarkılarını topladığı iki albüm yayınlar ve bu albümler toplamda 1,5 milyonun üzerinde satış rakamlarına ulaşır. Sanatçının 2005 yılında çıkardığı Ve Böyle Bir Şey isimli albüm ise “Altın Plak Ödülü” alır. Özer 1980 – 2021 yılları arasında toplamda 2 45’lik, 18 albüm ve 14 tekli yayınlamıştır. 1985 yılında yayınlanan Evcilik Oyuncu ve 2002 yılında yayınlanan Ben isimli albümler ise sanatçının izni olmadan piyasaya sürülmüştür.