Hak Radyo

Hak Radyo

HAK RADYO

Allah kuran kerimde okumak ve dinlemek ile ilgili ayetlerde okumanın bir sevap dinlemenin iki sevap olduğunu buyurmuştur.Radyonuz Hak Radyo bu bilgi eşiğinde siz değerli din kardeşlerine bu konuda yardımcı olmak ve Allah Kelamı olan yüce kuranı en değerli hocaların sesinden sizlere ulaştırmaktadır.

KURAN DİNLEMEK İLE İLGİLİ AYETLER

Allah Resulu Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz şöyle buyurmuştur;"Kim Allah'ın Kitabından bir ayet dinlerse, ona kat kat sevap verilir. Kim onu okursa, kıyamet günüde o kişi için nur olur."

Peygamber efendimiz Abdullah b. Mesûd (r.a) şöyle demiştir:

"Peygamber (s.a.v.) bana hitaben. Bana Kur'an oku! Dedi. Ben de ona, 'Kuran sana indirildiği halde sana ben mi okuyacağım?' dedim. Peygamber efendimiz, 'Şüphesiz Kur'an-ı kendimden başkasından dinlemeyi severim.' Buyurdu.

Onun için kuran okumak sünnet dinlemek ise farzdır.Sizde bu farzı Hak Radyo aracılığı ile yerine getirme bileceksiniz

 

YÜCE KİTABIMIZDAKİ MERAK ETTİKLERİNİZ 

Yüce kitabımız hem bu dünyayı hem öbür dünyayı anlamamıza hemde ibadetlerimizi bizlere emreden emirlerin olduğu bir ilahi kitaptır. dinleyerek alacağımız feyz ve bereket ile din sevgimiz dahada artacak ve hayata bakış açınız değişecek. O mübarek kelamları dinledikçe kulaklarımız şenlenecek ve ruhumuz doyacak nefsimiz körelecek kulaklarımız günahtan uzaklaşacak.Sizde kuranı kerimi okumak istiyorsanız ama yanlış mı okuyorum acaba diyerek çekiniyor musunuz? Sizde kuranı dinleyerek ve takip ederek doğru ve yanlış larınızı fark edip düzelte bileceksiniz.

GÜVENİLİR Mİ?

Hiç merak etmeyin kuranı doğru bir kaynaktan dinlemek ve öğrenmek istiyorsanız radyo nuzun frekansını 88,2 ye ayarlayın yada internet üzerinden 7 gün 24 saat boyunca http://www.hakradyo.com/ adresinden ulaşabilirsiz iyi dinlemer dileriz

Canlı Radyo Yorumları

Radyo için henüz yorum yapılmamış.